Kalenteri

Vaalitentit ja TV-tentit

Marraskuu 2017

ma 13.11. UKK-seuran, Paasikivi-seuran, Suomen YK-liiton ja Ilta-Sanomien presidentinvaalipaneeli Helsingin Yliopistolla klo 16.16–19.15

ma 27.11. Maanpuolustuskurssiyhdistyksen paneeli, Helsingin yliopisto klo 18-20

Joulukuu 2017

ma 11.12. Ilta-Sanomien presidenttimessut Sanomatalossa koko päivän

ti 12.12. luento Turun yliopistossa eduskuntatutkimuksen opiskelijoille klo 10–12

ke 13.12. MTV3 Suuri vaalikeskustelu klo 20–22

to 14.12. YLE tentti 21.05–22.35

pe 15.12. IS-TV/haastattelu

Tammikuu 2018

ti 9.1. MTV3 yksittäistentti klo 20.30–21

ke 10.1. Kalevan ja YLEn vaalitentti Oulussa klo 11.30–13

pe 12.1. Aamulehden vaalipaneeli Tampereella, aiheena Vuoden 1918 merkitys klo 18–20

ke 17.1. YLE TV1 yksittäistentti klo 21–22

su 21.1. MTV3 Suuri vaalikeskustelu, teemana ”arvot ja sovinto”, Kallion kirkko klo 20–22

ma 22.1. Iltalehden tentti Alma-talolla klo 18–20, YLE FEM tentti klo 20–21.30

ti 23.1. HS ja Ilta-Sanomien vaalitentti Sanomatalon Mediatorilla klo 16–18

to 25.1. YLE toinen tentti klo 21.05–22.35

su 28.1. TV1 vaalivalvojaiset, Säätytalo

Tule tapaamaan Merjaa

Joulukuu 2017

su 10.12. Joulupuurot Suomussalmen työväentalolla klo 15

ti 12.12. Luento Turun yliopistossa klo 10–12
Keskustelutilaisuus ydinasekieltosopimuksesta klo 14-16 eduskunnan Kansalaisinfossa
Vaalitilaisuus Helsingin Jakomäessä klo 16–18.30

Tammikuu 2018

pe 5.1. Suomussalmi klo 9, Hyrynsalmi klo 11, Sotkamo klo 14, Kajaani klo 18

la 6.1. Paltamo klo 10, Puolanka klo 12, Vaala klo 14

su 7.1. Helsinki, Hakaniemen tori klo 12–14

ma 8.1. Lohja, Espoo

ti 9.1. Joukkoliikennetilaisuus Helsingin kaupungintalolla klo 10–13

ke 10.1. Iltatilaisuus Jyväskylässä

to 11.1. Pirkanmaa

la 13.1. Kuopio, Varkaus, Pieksämäki

su 14.1. Joensuu

ma 15.1. Sodankylä, Inari

ti 16.1. Rovaniemi, Kemi, Tornio

to 18.1. Pori, Rauma, Säkylän tori

pe 19.1. Turku

la 20.1. Loimaa, Forssa, Hämeenlinna, Riihimäki, Hyvinkää, Lahti

ti 23.1. Aamulla Kotka, illalla Helsinki

ke 24.1. Porvoo aamupalatilaisuus, Vantaa, Helsinki

pe 26.1. Seinäjoki/Vaasa, Kokkola, Raahe

la 27.1. Ii, Oulu

su 28.1. vaalipäivä

(Paikkakunnat ja kellonajat tarkentuvat vielä.)